Praca psychologa to przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Jego uwaga skupia się nie tylko na słowach, które pacjent wypowiada, ale także jego emocjach, mimice, ubiorze i gestykulacji. Znaczenie może mieć również to, w którym miejscu osoba korzystająca z naszych usług postanowi usiąść lub czy jest w stanie utrzymywać kontakt wzrokowy. Jednak w czasie pandemii wiele sesji terapeutycznych przeniosło się do sieci, aby nie tracić ciągłości spotkań. Wirtualne biuro staje się rozwiązaniem w dylemacie wyboru między dalszym wynajmem gabinetu do przeprowadzania terapii a kontynuowaniem jej z własnego domu.
Wirtualne biuro – bezpieczeństwo
Pomimo że nie będziemy musieli gościć pacjentów w naszych 4 ścianach, już samo podanie naszego prywatnego adresu może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Przede wszystkim wirtualny adres chroni naszą prywatność. Rodzaj kontaktu z osobami podlegającymi naszej opiece psychologicznej, ustalany jest już na pierwszej sesji, kiedy obie strony podpisują kontrakt terapeutyczny. Chociaż należy w nim zawrzeć, że rozmowy mogą odbywać się tylko podczas umówionych spotkań, może wydarzyć się sytuacja, w której pacjent będzie próbował zadzwonić do nas lub przyjść do naszego miejsca zamieszkania „po godzinach”. W wyjątkowych sytuacjach kiedy problemy, z jakimi zmaga się pacjent, zagrażają jego życiu, dopuszczalne jest, aby miał możliwość skontaktowania się z nami poza kolejnością i w momencie kiedy potrzebuje natychmiastowej pomocy. Jednak w większości przypadków podając wirtualny adres gabinetu, jesteśmy w stanie ustrzec się przed takimi nieprzyjemnościami ze strony osób, nierozumiejących granic relacji psycholog – pacjent i niebędących w stanie zagrożenia życia czy zdrowia. W razie niezapowiedzianej wizyty osoba skieruje się do siedziby wirtualnego biura, leżącej np. w centrum miasta, gdzie na recepcji poinformowana zostanie o miejscu, do jakiego trafiła. Oczywiście warto uprzedzić o tym swoim pacjentów, gdyż taka niemiła dla nich niespodzianka może skutkować utratą zaufania. Wirtualne biuro oznacza również ograniczenie kontaktu bezpośredniego z drugim człowiekiem, a co za tym idzie, zmniejsza szansę na zarażenie się grasującym w otoczeniu wirusem.
Wirtualne biuro – wygoda
Dzięki profesjonalnej obsłudze administracyjnej, w tym księgowej, możemy skupić całą swoją uwagę na potrzebach psychologicznych naszych pacjentów i nie zawracać sobie głowy odbiorem korespondencji czy kontaktem z Urzędem Skarbowym. Wszystkie najważniejsze formalności zostaną załatwione za nas, o czym systematycznie będziemy informowani. Wszelkie paczki czy listy, jakie przychodzić będą na wirtualny adres naszej działalności, mogą zostać za naszą zgodą zeskanowane i przesłane do nas w formie online.
Jeżeli jesteś psychologiem, któremu zależy na niezależności oraz komforcie prowadzenia sesji online z własnego domu, wirtualny adres to rozwiązanie dla Ciebie. Zapewni Ci bezpieczeństwo przez anonimowość w zakresie miejsca zamieszkania i wygodę w obrębie prowadzenia dokumentacji działalności gospodarczej. Sprawdź, gdzie znajdują się najbardziej renomowane wirtualne biura w interesującej Cię okolicy.
Dodaj komentarz